تبلیغات
عقل سرخ - ترور به مثابه یك امر فنی
پنجشنبه 24 دی 1388

ترور به مثابه یك امر فنی

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    نوع مطلب :عمومی ،سیاسی ،

باسم رب الحسین

 

مهما طال الانتظار یا موسی الصدر

 

قبل از نوشت:

اخبار ساعت دو داشت از دیپلماسی فعال ایران حرف می زد. وزیر محترم خارجه تشریف بردن لیبی و با كمال افتخار داشت از مهم بودن این كشور در مناسبات جهانی سخن می پراكند. برقراری رابطه با لیبی هم از مهمترین افتخارات وزیر بود كه به طور مداوم ازش با عنوان مهم یاد می كرد. من نمی فهمم لزوم برقراری رابطه با كشوری رو كه نقش دیكتاتور كثیفش توی ربودن امام موسی بین و واضحه. آخه اگه یه ذره آدم شعور داشته باشه به این صراحت از خوشحالی خودش رو از این رابطه ابراز نمی كنه. در مورد امام موسی مفصلا خواهم نوشت.

خود نوشت:

شاهد ترور ناجوانمردانه یكی از اساتید دانشگاه تهران بودیم. در این بین اما سوال مهم و اساس كه در ذهن شكل می گیرد این است كه چگونه امكان دارد در چتر امنیتی به وجود آمده در تهران كه تحرك هر جاندار و بی جانی زیر رصد نیروهای گوناگون امنیتی قرار دارد چنین ترور تشكیلاتی و سازمان دهی شده ای به وقوع بپیوندد؟ برای روشنتر شدن مطلب مراحل این ترور را بررسی می كنم.

برای انجام این ترور احتیاج به یك كار سازمان یافته و تشكیلاتی است. یعنی چندین تیم باید درگیر این ترور می شدند:

1- تیم اطلاعاتی برای شناسایی سوژه و تعقیب آن برای تعیین ساعت و زمان عملیات كه نیازمند زیر نظر گرفتن هدف برای مدتی طولانی است؛ حال چگونه ممكن است كه چنین كار اطلاعاتی دقیقی از سوی یك سرویس جاسوسی بیگانه صورت بگیرد و نیروهای امنیتی ایران متوجه آن نشوند؟

2- تیم تهیه مواد منفجره كه احتمالا نیازمند وارد كردن مواد منفجره است و ساخت آن به یك متخصص احتیاج دارد آن هم از نوع كنترل از راه دور؛ چگونه چنین فردی و چنین وسایلی وارد ایران شده و كسی نفهمیده.

3- تیم ربایش موتور سیكلت

4- و نهایتا تیم اجرای نهایی عملیات.

موضوع نگران كننده اینجاست كه سیستم اطلاعاتی ما به دلیل مسایل داخلی رخداده دچار فرسایش شده باشد و دیگر توانایی پیشین را در جلوگیری از چنین مسایلی نداشته باشد.

بعد از نوشت:

 

فتوبلاگم به روز شد. سر بزنید.


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com