تبلیغات
عقل سرخ - قدس؛ پایتخت ایدئولوژیك مسلمین
سه شنبه 25 اسفند 1388

قدس؛ پایتخت ایدئولوژیك مسلمین

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    نوع مطلب :عمومی ،مقاومت ،فلسطین ،عکس نوشت ،

باسم رب الحسینو نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمهٔ و نجعلهم الوارثین


قبل از نوشت:

3 شنبه ساعت 5 ایستگاه قطار. خیلی سریع حركت می كنیم. گفتن ساعت حركت 5:55 هست و یك ساعت زودتر باید بریم تو. با عجله می رسیم به یه سری از بچه ها.
- بقیه كجان؟
- نیومدن!
- یعنی چی نیومدن؟ جا می مونن.
- نه حركت قطار 7:45 هست.
خلاصه هر چی فحش بلد بودیم و نبودیم نثار عوامل كذاب كردیم. بالاخره یه جوری باید این مدت می گذشت. امیر میردامادی و علی سبحانی ناهار نخورده بودن. رفتیم دنبال یه فلافلی به قول بچه ها كثافت. پیداشم كردیم. من كه نخوردم ولی دوستان نفری یه فلافل نوش جان كردن. رفتیم نمازی هم خواندیم و بعد هم بستنی ای و به هر حال بودیم در خدمت امت حزب الله تا 7:45 كه سوار قطار شدیم. بالاخره اردوی تشكیلاتی مشهد هم با همه دعواها و خوبیاش تموم شد.

خود نوشت:

چند روزی كه شاهد ناآرامی های گسترده و هجوم وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به بیت المقدس هستیم. گروه های اسلامی فلسطینی با صدور بیانیه ای خواستار حضور مردم در بیت المقدس شدند كه این اقدام با حمله وحشیانه پلیس اسراییل مواجه شد. اقدامی كه بعضی آن را سرآغاز انتفاضه سوم می دانند. به طور كلی در تحلیل قیام های مردمی فلسطینی ها به دو مورد عمده بر می خوریم. مورد اول عدم اتحاد در عین داشتن دشمن مشترك است. فلسطینی ها در خیلی مسائل هم دردند كه می توانند حول آن به اجماع برسند. ولی وجود حب و بغض ها و گرفتار فتنه های صهیونیست ها شدن مانع از این اجماع می شود. عامل دست صهیونیست ها شدن و جاسوسی و ترور و درگیری های داخلی مانع از به وجود آمدن پیروزی هایی همانند آنچه در لبنان رخ داد می شود. دومین مورد یاس و نا امیدی از ادامه مبارزه است. كه البته بعید است در مورد ملتی مثل فلسطین وجود خارجی پیدا كند. اما با طولانی و فرسایشی شدن مبارزه این امكان وجود دارد كه نسل جدید قادر به ادامه همان راه نباشند. اما باید این را نیز در نظر داشته باشند كه راه آزادی در تمام ملل راهی بسیار طولانی و دشوار بوده است و نه تنها در راه آزادی قدس و مقابله با ستمگران تنها نیستند بلكه تمام مستضعفین زمین پشتیبانشان هستند حتی اگر در وضعیتی بدتر از موقیعت فعلی آنان باشند.

بعد از نوشت:
فتوبلاگم به روز شد.


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com