تبلیغات
عقل سرخ - این دنیای به هم پیچیده
یکشنبه 24 مرداد 1389

این دنیای به هم پیچیده

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    نوع مطلب :عمومی ،سیاسی ،

باسم رب الحسین
- دنیای عجیبی است. جای شاکی و متشاکی را که عوض کرده اند هیچ. شاکی اصلی را حد می زنند و البته به زعم خودشان در راستای تقویت شرع مقدس می کوشند. این روزها کتاب "ظلم، جهل و برزخیان زمین" نوشته محمد قائد را می خوانم. علاوه بر لحن گزنده کتاب که شاید در مواردی با ذائقه امثال من خوش نیاید جملات خوبی دارد. از جمله اینکه مناسبات رژیم پهلوی بر پایه داد و ستد های پنهان برای پست های مهم انجام می شد. البته این موارد در همان زمان دچار مشکل بود و الان 30 سال بعد از آن زمان همان روابط در جهت تقویت آنچه از آن به عنوان اسلام یاد می شود (که این نه آن اسلام است) نه تنها بد نیست که مسئولین در اجرای هر چه بهتر آن بر یکدیگر سبقت می گیرند. زد و بندهای اداری اگر بیشتر نشده باشه متاسفانه کمتر نشده.

- رحیم مشایی از چیزی به اسم مکتب ایرانی صحبت می کند و حوزه واکنش نشان می دهد ولی نه درسی تعطیل می شود و نه کسی کفن پوش. حتی مصباح هم اعلام می کند که این سخنان نادرست اند و ما با کسی عهد اخوت نداریم. احمدی نژاد در کنفرانس خبری در ریاست جمهوری اعلام می کند که این حرف ها همان حرف های دولت است. علی مطهری سخن از فرقه ای فرقان مانند می زند که به خودکفایی در اسلام فهمی رسیده اند. سخنان خارج از عرف احمدی نژاد فراموش می شود و در نهایت مهدی خزعلی هشدار می دهد که این جنگ زرگری است؛ من مواظب کلاه خود هستم، شما هم مواظب جیب خود باشید.

- اسراییل به جنوب لبنان حمله می کند. به گمان من این حمله تنها یک سنجش استراتژیک بود. و باز هم به گمان من اسراییل انتظار مقاومت ارتش لبنان را نداشت. سید حسن نصرالله اعلام می کند که ارتش برادر ماست و هر کسی دست سوی او دراز کند، دست او را قطع می کنیم. الوعد الصادق عملیاتی بود که در پی وعده او انجام گرفت. اسراییل خوشبختانه این تهدید را جدی گرفت و دست به ماجراجویی مجدد نزد.

- میگن یه زمانی منافقین از عراق به مهندس بازرگان پیام دادند برای مذاکره. مهندس بازرگان در جوابشون گفت که هر وقت اومدید ایران با هم مذاکره می کنیم. چرا بعضیا می شینن خارج و حتی حاضر به ایران اومدن نیستن و آزاد مردایی رو تخطئه می کنن که .... ؟ (خودتون بفهمید چی میگم) چرا هنوز نفهمیدیم نباید انقدر احساسی عمل کنیم!؟

- التماس دعا


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com