تبلیغات
عقل سرخ - پیروزی؛ شکست
یکشنبه 24 بهمن 1389

پیروزی؛ شکست

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    

باسم رب الحسینپیروزی ما آن چیزی نیست که

در آن شکست کسی باشد

میرحسین موسوی در بیانیه ای که پس از شرکت در راهپیمایی روز قدس منتشر کرد جملات زیر را بیان کرد که شاید از مهمترین نکات این بیانیه بود

" اینجانب آخرین جمعه از رمضان امسال را در میان کسانی حاضر شدم که جمعی از آنان با مشت‌های گره کرده به پیشوازم آمده بودند و برایم آرزوی مرگ داشتند.در مسیر پرهیاهویی که بایکدیگر همراه شده بودیم سیمایشان را مرور می‌کردم و می‌دیدم‌ که آن چهره‌ها را دوست دارم. و می دیدم پیروزی ما آن چیزی نیست که در آن کسی شکست بخورد. همه باید با هم کامیاب شویم، اگرچه برخی مژده این کامیابی را دیرتر درک کنند."

توجه به این نکته امر بسیار مهمی است چرا که واقعا هم همینطور است. ما به چهره هایی که در وضع فعلی قدرت درک ندارند علاقه داریم و به هیچ وجه پیروزی خود را در شکست آنان نمی بینیم. در گودر "Google Reader" خواندم که یکی از برادرانی که چند وقتی است به دنبال هدایت ما و به ویژه این حقیر است نوشته بود "داریم چمدانها را می بندیم اول صبح از کشور خارج بشیم. فردا 25 بهمن است و سرنگونی نظام. این سی سال چقدر زود گذشت". این نوشته در تمسخر راهپیمایی ای که معلوم نیست برقرار باشد نوشته شده است. امیدوارم این دوستان روزی به معنای عمیق این سخن میرحسن برسند و بفهمند که ما مثل آنان پیروزی خود را در شکست کسی نمی بینیم. ما امیدواریم روزی اقتصاد و سیاست ایران بهبود پیدا کند تا آنان و خانواده هایشان نیز تحت فشار بار اقتصادی نباشند و زندگی راحتی را داشته باشند ولو اینکه در آن روز هم علیه ما باشند و طرز تفکر ما را قبول نداشته باشند. امیدوارم روزی برسد که این دوستان بتوانند از ورای فضای غبارآلودی که در برابر خویش درست کرده اند واقعیات موجود در جامعه را ببینند و فقط خود را بر حق نبینند و تحمل شنیدن ارای مخالف خود را داشته باشند. برادران! تمسخر و استهزا کسانی که با شما  مخالفند تنها و تنها شما را کوته بین تر می کند و باعث درک دیرتر شرایط جامعه می شود. امید است که زودتر به عمق این کلام دست پیدا کنید.


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com