تبلیغات
عقل سرخ - مصلحت بالاتر
یکشنبه 22 آبان 1390

مصلحت بالاتر

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    

باسم رب الحسین

هفته پیش مناظره ای در مورد حوادث منطقه بین بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد که جدای از اصل مناظره یک نکته و حرف جالب نماینده بسیج در مورد حوادث سوریه توجه مرا به خود جلب کرد. نماینده بسیج دانشجویی در توجیه کشنارهای بشار اسد به صراحت اعلام کرد که
  علت اصلی این کشتارها این است که سوریه پلیس ندارد و بنابراین در مواجهه با آشوب ها از ارتش بهره می گیرد. [و بنابراین استدلال به شدت منطقی] خوب طبیعی است که تعداد کشته ها بسیار بالاست

و در جای دیگری سخن از یک مصلحت بالاتر آورد که سوریه به خاطر آن در حال ذبح شرعی مردم کشورش است. این مصلحت بالاتر به زعم این برادر بسیجی مقاومت اسلامی است.

همگان می دانیم که اوضاع گروه های مقاومت بعد از اینکه عقبه استراتژیکشان در لبنان و مصر از بین رفت به شدت ضعیف شدند و از قدرت نظامیشان به دلیل اینکه موضعی برای عقب نشینی و تجهیز نداشتند کم شد. پس خوب است که اگر به فکر مصلحتی بزرگتر هستید این برادر دیوانه تان را (بشار اسد) توصیه به خویشتن داری کنید. چرا که در غیر اینصورت پشتوانه استراتژیک حزب الله لبنان و سایر گروه های مقاوت در منطقه شکسته خواهد شد و آنان سلاخی خواهند شد.
در ثانی با این استدلال چه انتظاری از مردم سوریه دارید که از این به بعد خواهان حمایت از مقاومت باشند. مردمی که می بینند برای یک مصلحت دیگر سلاخی می شوند طبیعی است که علیه آن هم موضع گیری کنند.

کمی هم فکر کنید خوب است.


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com