تبلیغات
عقل سرخ - مضحكه
پنجشنبه 27 بهمن 1390

مضحكه

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    

باسم رب الحسین

چندی پیش شاهد ترور یكی از دانشمندان هسته ای كشور در سالگرد ترور دكتر علیمحمدی بودیم. مسئولان اسرائیلی چندین بار اعلام كرده اند كه باید به هر صورتی پیشرفت هسته ای ایران را به تاخیر انداخت، حال چه با بمباران تاسیسات هسته ای و چه با ترور دانشمندان هسته ای. از آن جایی كه این ترور دقیقا در سالروز ترور دكتر علیمحمدی بود نشانه قدرت سرویس اطلاعاتی رقیب در اعمال نقشه ترور بوده و البته ناتوانی سیستم اطلاعاتی كشور در خنثی سازی آن. ناتوانی از آن جهت كه این عملیات یكشبه در ذهن كسی طراحی نشده و مقدمات و عقبه ای داشته و چندین تیم اعم از مراقبت و اطاعات، عملیات و تخلیه و ... در این كار دخیل بوده اند و مطموئنا چنین چیزی امر ساده ای نیست.

چند انفجار در خارج از ایران رخ داده و مسئولان اسراییلی، ایران را مقصر قلمداد كرده اند. این ادعا به همان اندازه مضحك است كه یك هكر عربستانی ادعا كرده اسنادی از دخالت ایران در سركوب مردم سوریه را از ایمیل شخصی بشار اسد بیرون كشیده است. چه كسی باور می كند اطلاعاتی به این مهمی -در صورت وجود، زیرا همانطور كه مدرك متقنی مبنی بر دخالت حزب الله لبنان در سركوب معترضین بعد از انتخابات وجود ندارد، مدركی هم بر دخالت ایران در سوریه نیست و اعتقاد من بر این است كه این كشورها دارای قدرت سركوبی در این سطح هستند و نیازی به كمك یكدیگر در این زمینه ندارند- در ایمیل بشار اسد باشد؟؟

علیرغم میل شخصی می توان به راحتی گفت كه اگر ایران قصد انجام عملیاتی برون مرزی را داشته باشد، احتمال دستگیری فرد عمل كننده و زنده ماندن سوژه بسیار پایین است. این را می توان به راحتی از سوابق ایران در چنین حوادثی فهمید. حزب الله لبنان و حماس و جهاد اسلامی نمونه های كوچكی از این قدرت هستند. گرچه اعتراف به این امر توسط مسئولان كشوری نمی تواند عمل صحیحی باشد ولی قدرت ایران را در انجام چنین عملیات هایی نمی توان دست كم گرفت.


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com