تبلیغات
عقل سرخ - ان عدتم عدنا
جمعه 24 آبان 1387

ان عدتم عدنا

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    

باسم رب الحسین

اللهم انا نشكوا الیك فقد نبینا و غیبة امامنا و كثرة عدونا

آیت الله صافی در واكنش به اقدام موهن رئیس صهیونیست سازمان جهانگردی و میراث فرهنگی اعلام عزا كرد.

علیرغم سابقه ای كه از رحیم مشایی داشتم و حتی انتظار مذاكره با اسراییل را از او داشتم اما خبر واقعا تكان دهنده بود.

" در حضور اسفندیار رحیم‌مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و در عین «تعجب» حاضران، هنگام شروع مراسم و قبل از تلاوت قرآن، 12 خانم با لباس محلی دف‌زنان روی سن آمدند و در حالی كه قرآن را در سینی گذاشته بودند با حالات ریتمیك، قرآن را به قاری تحویل داده و سن را ترك كردند و سپس قاری مراسم (كه از قاریان مشهور كشور می‌باشد) شروع به تلاوت قرآن كرد. پس از پایان تلاوت قرآن، دوباره این افراد به همان صورت روی سن آمدند و در حالی كه دف می‌زدند قرآن را تحویل گرفته و سن را ترك كردند."

بیایید به 11 سال قبل برگردیم و مروری به تیترهای روزنامه ها بكنیم. خواهیم دید - مستندات روزنامه ها در پست بعدی به خوانندگان ارائه می شود- كه روزی نیست كه كفن پوشان در راستای پروژه هر نه روز یك بحران فریاد وااسلاما سر داده در مكان های مقدس تحصن می كردند. بهانه ای لازم نبود. تنها حضور خاتمی در جمعی كه خدای نكرده یك نفر بد حجاب در آن حضور می داشت كافی بود تا به خیابان ها بیایند و صدر تا ذیل اصلاحات و آنانی را كه با آنان نبودند تخریب كنند. دلایل بسیار جالب بود: دختری بد حجاب برای خاتمی دست زد. صدای ننگین پاهای خاتمی در كاخ الیزه (فرانسه). كوتاهی در پرونده هسته ای (با اینكه كیك زرد در دولت خاتمی ساخته شد) تیتر بد یك روزنامه زنجیره ای بد. چادری نبودن نماینده مجلس. آزادی بیان و اندیشه كه چیزهای خطرناكی هستند و تا دلتون بخواد از این دست مسایل.

حال بیایید به اقدامات دولت كریمه محمودی نگاه كنیم.

حضور وی در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی در دوحه (خودتون بهتر می دونید كه چرا این یكی اشكال داره). دست دادن وی با معلم كلاس اول ابتدایی و بوسیدن ایشان پیشانی وی را. حضور بلامانع زنان در استادیوم و اعتراض مراجع. حضور مشایی در مراسم رقص سماع (به قول خودش معنوی). مشایی: حضور گردشگران بدون حجاب در ایران اشكال ندارد. مشایی: دوره اسلامگرایی به سر رسیده. مشایی: مردم اسراییل دوست ما هستند. (رئیس جمهور: هولوكاست یك دروغ بزرگ است. البته با قطعنامه و ثبت روز جهانی هولوكاست به لطف ایشان.) مشایی: مردم آمریكا برترین مردم جهان هستند. اظهار نظر مشایی درباره قومیت ها. و البته نباید فراموش كنیم نامه های بدون جواب دولت محمودی را به سران كشورها. افزایش تورم و نقدینگی و حذف نیروهای خدوم به انقلاب را نیز باید اضافه كنیم. و در آخرین اقدام همین خبری كه خواندید.

اما این دولت در تعامل با مرجعیت چگونه بوده؟ پس از اعلام بلامانع بودن حضور زنان در استادیوم ها و اعتراض مراجع مشاور ایشان اعلام كرد كه ما می دانیم با حضور امام زمان (عج) سرهای بسیاری از مراجع زده خواهد شد. البته نباید حمله حامیان ایشان در قبل از انتخابات ریاست جمهوری را به آیت الله جوادی آملی فراموش كرد. اعتراض حجت الاسلام ناطق نوری را نیز نباید در مورد تحریفاتی كه در مورد موعود و مهدویت صورت می گیرد را نیز نباید فراموش كرد.

حال با مقایسه كردن این دو دوره نباید به این نتیجه برسیم كه درد كفن پوشان نه تنها اسلام نبوده كه منافعشان را در خطر می دیده اند؟


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com