تبلیغات
عقل سرخ - جنایت در سکوت
سه شنبه 5 آذر 1387

جنایت در سکوت

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    نوع مطلب :عمومی ،مقاومت ،فلسطین ،سیاسی ،

باسم رب الحسین


لا مکان لتخاشع، لا مکان لتراجع، لا مکان لذل. هیهات من الذله.
سماحة سید حسن نصرالله

قبل از نوشت:
زشت بادید و از اندوه برون نیایید که آماج تیر بلایید! مگر فلسطین پاره تن اسلام نبود؟ مگر قبله اولین نبود؟ مگر نگفت کسی صدای مسلمی را بشنود و به یاری او نشتابد از من نیست؟ مگر نگفت ان لم یکن لکم دین فکونوا احرار فی دنیاکم؟ کجایند نهادهای حقوق بشر که فریادشان گوش بشر را کر کرده است: حقوق بشر در ایران رعایت نمی شود. ما کشته شدن یک فیل را در فلان جا محکوم می کنیم و .... . چرا راه دور برویم؟ همین کشورهای عربی و شیخ نشین های شکم باره. تنها معضلشان جزایر سه گانه ایرانی و خلیج فارس است. تنها دفاعی که از عرب می کنند همین بیش نیست که این در این هم بازیچه دست استکبارند. شکم پرستان عافیت طلبی که برای حفظ عافیت خود عرب که هیچ کشور و هر آنچه را دارند در اختیار غیر قرار می دهند شاید که دردی پیدا نکنند و البته درد بی دردی علاجش آتش است. باز هم نزدیکتر می آییم! و به این نظام به اصطلاح ایدئولوژیک خودمان می نگریم. فریادهای انکار هولوکاست چه داشت برایمان جز قطعنامه! جز اختصاص یک روز جهانی به این موضوع! جز سخت تر شدن کار فلسطینیان و عملیات های مکرر و حال که طرحی نو را می بینیم و آن دوستی با ملت اسراییل. علاج این هم جز آتش نیست.


هولا الصهیاینة الجبنا، شزاز الآفاق، احرص الناس علی الدنیا والله انتم یا شعب فلسطین المضحی و المجاهد و العظیم، تستطیعوا ان تهزموهم باالسکاکین.
سماحة سید حسن نصرالله


خود نوشت:
ایهود اولمرت در مهمانی خداحافظی کاخ سفید در جمع خبرنگاران اعلام کرد که آماده امضای توافقنامه صلح با فلسطینیان است. این اظهارات در صورتی مطرح می گردد که نوار غزه یکی از مهم ترین پایگاه های حماس تحت محاصره شدید قرار دارد و بر اساس آخرین اخبار منطقه نان هم دیگر در نوار غزه موجود نیست. بیمارستان ها و مراکز خدماتی نمی توانند به مردم سرویس دهند و بالاخره یک فاجعه انسانی در نوار غزه در حال وقوع است. فاجعه ای که حتی محمود عباس فلسطینی نیز آن را نمی بیند یا بهتر بگویم گویی هیچ کس عمق فاجعه را درک نمی کند. اما صلح از منظر اولمرت چه معنایی دارد؟ اولمرت خود اینگونه می گوید که برای ایجاد صلح فلسطینیان باید جلوی تروریسم را علیه مواضع اشغالی بگیرند. با اقدامات اخیر رژیم غاصب اسراییل خوب است به قضاوت بنشینیم که آیا بر مبنای ادبیات خود صهیونیست ها دفاع از جان و مال تروریسم است یا راه اندازی مجدد جوخه های ترور به پیشنهاد شائول موفاز فرمانده سابق ارتش - به اصطلاح - دفاعی و وزیر فعلی حمل و نقل؟! آیا با تمام این شرایط راهی برای گفگو باز می ماند. به عبارت بهتر آیا با چیزی که وجود خارجی ندارد می شود مذاکره کرد؟ رژیم جعلی ای که بر پایه ترور بنیان گذاشته شده آیا حق دارد که از مبارزه با ترور صحبت کند؟ شکستن آتش بس و ابتدا به ترور تروریسم است یا دفاع از ملت مظلومی که سرزمین آبا و اجدادیشان به ناحق غصب شده و مورد ظلم واقع شده اند؟! بهتر بگویم، مذاکره با چنین رژیمی از طرف هر شخصی خیانت در حق اسلام و خیانت در حق ملتی مظلوم و پایمال کردن خون شهدای مقاومت است. ابو مازن با سابقه مبارزاتی درخشانی که در جنبش الفتح دارد باید بهتر از هر کس دیگری بداند که ملت مظلوم فلسطین چه سختی هایی که در این شصت سال برای دفاع از شرف و حیثیت خویش نکشیده است ولی تمام این سابقه مبارزاتی باعث نمی شود که به خود حق بدهد و در برابر مقاومت حماس که مورد قبول ملت فلسطین است بایستد و اگر چنین بکند حتی با آن سابقه نیز خیانتکار در حق مسلمانان است چرا که به فرموده امام (ره) "ملاک حال افراد است". لذا مذاکره با این رژیم فاقد هر گونه معنایی می باشد و دو راهکار برای حل این مشکلات بیشتر وجود ندارد.
1- خروج اشغالگران از سرزمین های اشغالی و محاکمه تک تک جنایتکاران در محاکم صالحه که البته راه حلی غیر ممکن می باشد.
2- مقاومت. راه حلی که ملت مظلوم فلسطین شصت سال است در پیش گرفته و جان در کف برای حفظ شرف اسلام و مسلمین با دست خالی مبارزه می کنند. یا به گفته سید حسن نصرالله "خیارنا المقاومة". مطمئنا بهترین راه حل همین مقاومت است. تجربه های موفق حزب الله لبنان هم ثابت کرده که مقاومت و حفظ سلاح مقاومت است تا آخرین قطره خون.

اما چرا ایران به عنوان یک عنصر خارجی در این موضوع به اصطلاح بعضی ها - تو ادبیات من به این بعضیا میگن یاوه گویان - کاسه داغتر از آش است؟
پاسخ بسیار روشن و واضح است:
1- فلسطین از لحاظ استراتژیک خط مقدم ایران برای مقابله با اسراییل است. اسراییل به عنوان یک اشغالگر ثابت کرده که هیچگاه آرام نخواهد نشست. تجاوز به همسایگان از کارهای روتین این رژیم است و همچنان که می بینیم هنوز ارتفاعات جولان از سوریه و بخش هایی از مزارع شبعا در اشغال این رژیم است. بماند تجاوزات جنگنده های این رژیم و نقض مداوم حریم هوایی همسایگان و باالتبع ناامنی.
2- ایرانیان به عنوان افرادی مسلمان بنا بر ایدئولوژی خود موظفند که از فلسطین حمایت کنند با کسی هم در این زمینه شوخی نداریم.

بعد از نوشت:
یه کلیپ موبایل که
اینجا براتون میزارمش دیدم که برق از کلم پرید.
نظرتون چیه؟


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com