تبلیغات
عقل سرخ - از چه هراسیده اید؟
جمعه 25 اردیبهشت 1388

از چه هراسیده اید؟

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    نوع مطلب :عمومی ،سیاسی ،جوابیه ،

باسم رب الحسین

 

 

ظلم ظالم، جور صیاد

 

آشیانم داده بر باد

 

 

قبل از نوشت:

تقریبا یه ماه دیگه تا انتخابات بیشتر نمونده. فضای دانشگاه عینهو  یخه. بابا یه تحركی چیزی آخه. چند روز پیش صحبت این بود كه انجمن اسلامی امتحانات رو یك هفته عقب بندازه تا هم جو انتخاباتی به خاطر امتحانا خراب نشه هم بچه ها خوب به درساشون برسن.

- یه دفعه اومد یقمو گرفت

-سلام، چی شده؟

- ببین آمو امتحاناتو نمیندازی عقبا!

- چرا ناراحتی مگه چی شده؟

بوشهریه. از عید كه رفته خونه دیگه نرفته. كلا سالی یكی دو بار بیشتر نمیره خونه.

- این ترم دیگه خستم. می خوام برم خونه. اگه امتحانا رو عقب بندازی گند میخوره به تابستونم.

جالبه همه رو از چشم من می بینه. دقیقا هر اتفاقی كه مربوط به انجمن اسلامی باشه حالا هر دانشكده ای اول میاد سراغ من.

- حاجی دست من نیست كه. دست انجمن تهرانه. تازه بد نیست كه یه هفته بیشتر می خونی.

- نه آمو دیگه حالشو ندارم. خدایی نكنید بزارید بریم به زندگیمون برسیم.

حالا آخه مگه بده یه هفته عقب بیفته؟ خوبه كه. درس بیشتر می خونیم.

خود نوشت:

چند وقتیه كه دوستان اونطرفی مسیج های مختلفی برام می فرستن. یكی فحش میده. یكی از مناظره ها میگه. ولی بیشترینشون مربوط بوده به نامه امام (ره) به میرحسین بعد از استعفاش. خیلی عجیب نبود اونم در آستانه انتخابات. تا اینكه یكی از دوستانی كه اصلا فكر نمی كردم سیاسی باشه اینو برام فرستاد. فحوای كلام امام (ره) احتمالا همه می دونید. چند مورد رو در این زمینه اصلا متوجه نمیشم.

1- هدف این دوستان از انتخاب این نامه، جدای از همه نامه های حمایتی امام (ره) به میر حسین؟ به عنوان مثال در نامه ای به فاصله یك ماه از نامه استعفا دارند كه: صحیفه نور، ج‏21، ص:199

از آنجا که ممکن است این روزها افرادى بخواهند نسبت به دولت خدمتگزار شبهات و القائاتى در اذهان عامه به وجود آورند و زحمات بى‏شائبه و طاقت فرساى شما را خصوصا در مساله جنگ خدشه‏دار نمایند، لازم است این نکته را تذکر دهم که من همچون گذشته شما را فردى لایق و دلسوز براى انقلاب اسلامى مى‏دانم، و زحمات شما را در دوران جنگ و تجهیز سپاهیان اسلام فراموش نمى‏کنم، و الآن نیز شما را تأیید و حمایت مى‏کنم.

2- این تنها میرحسین نبود كه در آن زمان مورد عتاب امام (ره) كه البته آن هم از روی علاقه به میرحسین بود قرار گرفت. میرحسین شجاعت استعفا را در آن زمان داشت چرا كه فكر می كرد امور مملكت به گونه دیگری اداره می شود كه جای بحثی جداگانه دارد. اما آنان كه حرف امام را در تریبون های رسمی وارونه جلوه می دادند تا جایی كه خود امام (ره) مجبور شد بگوید كه نظر من این نیست چه؟

3- به راستی حربه تبلیغاتی دیگری علیه میرحسین جدای از این نامه ندارید؟ از چه هراسیده اید. از لغو شدن قراردادهایتان یا از رو شدن كردان های دیگر یا فكر رابطه با اسراییل در سر می پرورانید؟ هیچ تا به حال اندیشیده اید كه هیچ جایگاهی در اندیشه امام (ره) ندارید؟ به عبارت بهتر شما را چه به خط امام (ره)؟ كردان را خط امامی می دانید یا مشایی را؟ امیدواریم كه به خود آیید و دست از تخریب بردارید؟

پس از نوشت:

البته دكتر شریعتی یه جمله خوب داره كه میگه "خدایا تو را شاكرم كه دشمنان مرا از میان احمق ها برگزیدی" و من هم امیدوارم كه باز هم "عدو سبب خیر شود" گر خدا خواهد.

به عونه و كرمه


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com