تبلیغات
عقل سرخ - فلسطین؛ مسئله اول جهان اسلام
جمعه 27 شهریور 1388

فلسطین؛ مسئله اول جهان اسلام

   نوشته شده توسط: حمید رفیعی    نوع مطلب :عمومی ،مقاومت ،فلسطین ،سیاسی ،

باسم رب الحسین

 

الذین لا یشاركون فی احیاء الیوم القدس، مخالفون

 

للاسلام و موافقون لاسراییل

الامام الخمینی (قدس سره)

 

قبل از نوشت:

بالاخره بعد از دو هفته امتحانای پایان ترم تموم شد تا بعد از سه ماه پایان ترم 4 با اول ترم 5 همراه بشه. ترمی كه سرشار بود از امید و هیجان و تعامل. ترمی كه هر كسی به سهم خود تلاشی می كرد برای مفاهمه متاقبل بر قضایای مختلف. ترمی كه هیچ نمی دانستیم پایان غم بار آن به خون كشیدن حریم مقدس دانشجو و دانشگاه بود. راستی چه زود تاوان آزادی نسبی ای را كه داشتیم دادیم.

یكم:

 اولش سخت بود. بالاخره خاتمیه دیگه. اومده بود. خیلیامون خوشحال بودیم. خیلیا ناراحت.  یادم نمیره مسیج های تبریك و مسیج هایی كه می گفتند كمر خط امام (ره) شكست (حالا چرا، هیچ وقت نفهمیدم). بچه ها رفته بودن پیش موسوی. گفته بود من تو صحنه هستم. گذشت تا اینكه موسوی هم اومد. همه شاكی بودن. عمرا بهش رای نمیدیم. اومدئن اون باعث كناره گیری خاتمی شد. تلاش خودمونو كردیم. كم كم به یه نقطه مشترك رسیدیم و خاتمی هم حمایت كرد. تا اونجایی پیش رفتیم كه همه تیپی شعار میداد "رای ما یك كلام، نخست وزیر امام (ره)". تا انتخابات برگزار شد. نامردمان بی صفت عقده های دور خود را بعد از ده سال بروز دادند. كوی دانشگاه با پشتیبانی یگان ویژه به خون كشیده شد. از تخریب و غارت و تركتازی آن كردند كه قوم مغول نكرد. هرودوت در وصف حمله مغول می گوید: "آمدند و سوختند و بردند." بعد محكوم شدیم. محكوم به اینكه خواب خوش این تركتازان مورد حمایت همه جانبه را آشفته كرده ایم. آری. بدانید و آگاه باشید رسالت اهورایی دانشجو آشفته كردن خواب خوش مستكبرین جهان از هر قشر و با هر عنوان و منتصب به هر مكان ناپاكی كه می خواهند باشند است. همانطور كه خون آن سه آذر پاك اهورایی در 16 آذر سال 1332 خواب خوش آمریكا و طاغوت وقت را به وحشتناكترین كابوسشان تبدیل كرد، ما نیز اركان ظلم را در هر جایی كه باشد از ریشه بر میكنیم تا نگذاریم خون مطهر آن سه آذر اهورایی پایمال شود. تا در تاریخ بنویسند كه دانشگاه مفتخر است که مدال " سنگر آزادی" بودن را به سینه دارد، مگر نه به این سبب است که سنگر جایگاه حمله و دفاع است و مگر نه این است كه سنگر را با خون عهد دیرینه ای است؟

خود نوشت:

قضیه فلسطین امروز شاید به موضوعی مورد معامله و داد و ستد تبدیل شده. چه در ایران و چه در خارج از ایران. روند صلح و سازش را همه شاهدیم. روندی كه هیچگاه شاید به نتیجه نرسد و تنها بازی كثیفی است كه منافع قدرتمندان و زورمداران جهان را تامین می كند. روندی كه خیانت كاران فلسطینی هم در آن مهره ای بیش نیستند و آنچه را كه اربابان صهیونیست آنان می خواهند به اجرا می گزارند. گویا هنوز به این نتیجه نرسیدند كه طرح های صهیونیستی نه تنها منافع آنان را تامین نخواهد كرد كه در چشم جهانیان هم خوار خواهند شد. تداوم شهرك سازی و تجاوز به كرانه باختری و ادامه محاصره همه جانبه نوار غزه و فروش اعضا و .... همه و همه شواهدی هستند مبنی بر سیری ناپذیری صهیونیست ها. و همه این شواهد به درستی فریاد می زنند كه تنها راه موفقیتی هر ملتی در برابر ظلم ظالم كشور خویش مقاومت و همبستگی است. در این بین روز قدس هم می تواند نمادی باشد برای "رویارویی مستضعفین عالم علیه مستكبران" (از نامه تاریخی امام (ره) برای روز قدس). آیا می توان با كسی كه نه قانونی می فهمد و نه حقی برای طرف مقابل خود قائل می شود مذاكره كرد آن هم درباره حیاتی ترین مسائل بشری؟ كدام قانون اجازه مسدود كردن تمام راه های ارتباطی اعم از مجازیو حقیقی را به شما می دهد؟ این چه قانونی است كه اجازه كشتار بی گناهان و زندانی كردن كسی كه حقش را می خواهد به شما می دهد؟ پس می بینیم كه مذاكره راه حل نیست. تنها راه حل مبارزه تا نابودی ظالم است. و در پایان اینكه نباید این نكته را هرگز فراموش كنیم كه در قیامت اول مظلوم محاكمه می شود كه اگر ظلم را نمی پذیرفت ظالمی به وجود نمی آمد.

بعد از نوشت:

 

هم غزه، هم لبنان، هم ایران

 

 

تو بعضی از تصاویری که از روز قدس دیدم شعاری رو خوندم که اصلا به دلم نچسبید. شعاری که معلوم نیست از کجا آب می خوره. شعاری که شاید خیلیا بدون توجه به مضمون اون و اینکه این شعار چه نتیجه ای می تونه داشته باشه حمل می کردن و اون شعار "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران" بود. ما در فلسطین علاوه بر وظیفه انسانی و دینی و ایدئولوژیکی که بر دوش داریم منافع استراتژیکی هم داریم که از روی غفلت و صرفا در یک عمل واکنشی به اعمال جناح اقتدارگرا صورت این مسئله را پاک می کنیم. باید توجه داشت مسئله فلسطین مسئله ماست، مگر مسئله ما میارزه با ظلم نیست؟ فراموش نکنیم که مبارزین قبل از انقلاب و امثال کروبی و میرحسین و محتشمی پور با وجود ظلم گسترده در ایران به این مسئله هم توجه خاصی داشته اند. کنار کشیدن از این مسئله صرفا موقعیتی را برای جناح اقتدارگرا فراهم می آورد تا بتواند با خیالی آسوده از این قضیه منافع کثیف خویش را پیش ببرد.

فتوبلاگ هم به روز شد. سر بزنید لطفا.


POWERED BY MIHANBLOG.COM     
Design by InfoCreek | www.infocreek.com